Söz Söyleme Sanatı

Söz Söyleme Sanatı

12 Söz Söyleme Sanatı Ne Ekersen Onu Biçersin Olmasını istemediğiniz bir şeyi düşünmeye başlayarak bu olumsuzluğun etkisi altına girer ve onun başınıza gelmesini kolaylaştırırsınız. İnanmıyorsanız, çok iyi olduğunuz bir konuda ne kadar sakar ve beceriksiz olduğunuzu düşünmeye başlayın. Kısa bir süre sonra söylediklerinize inanmak zorunda kalacağınız gerçeklerle karşılaşacaksınız. Bilinçaltının yasalarını bilirseniz kendinizi nasıl olumlu etkileyebileceğinizi veya olumsuz bir etkiyi tesirsiz hale getirebileceğinizi öğrenirsiniz.
Bilinçaltınız bir sünger gibidir; yeterince sık ve kesin olarak o-na söylediğiniz her şeye -bir yalana bile- inanacaktır. Beyin, ahlâki yargılarda bulunmaz, o sadece ona ne söylerseniz onu kabul eder.
Her gün bilinçli-bilinçsiz binlerce düşünce beyninizde belli dosyaların arasına girmek üzere yol alır. Bu düşüncelerin desteklenmesiyle inançlarınız oluşur. İnançlar; davranışlarınızın alt basamağı olan tutumlarınız, genel kanaat ve referanslı düşüncelerinizdir. Çok defa duygularınızın veri tabanını oluşturur. Örneğin bir konuşma öncesi nedenini düşünmeden heyecanın etkisini psikolojik ve fizyolojik yaşamaya başlarsınız. Böylece eylemleriniz ve davranışlarınız ortaya çıkar. Bu durumda istenen veya istenmeyen sonuçlar bu program dahilinde gerçekleşir. Yani sonuçları biçmeye başlarsınız. İşte beyin bu sistemde çalışır.
Bir anlamda “Ne ekersen onu biçersin!” sistemi.
Düşünce Kutusu
Kaybettiğinizde, aldığınız dersi de kaybetmeyin.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s